Оказва се , че шахтите и неуредиците с отводняването, са на път да изместят дупките като главен проблем за Бургас. Това личи от над 200-тата сигнала в мобилното приложение Civi , посветени именно на тях. Необезопасени или запушени шахти, липсващите им капаци, наводненията и опасностите за хора и автомобили, които причинява увредената публична инфраструктура, са сред основните тревоги на бургазлии. Някои от кадрите, предоставени на Civi напомнят сюжети от филма „Воден свят“ и изглежда, че понякога придвижването по градските улици изисква поне начални умения в плувните спортове. Често за неработещите шахти и лошото отводняване сме виновни самите ние, защото само една изхвърлена извън съдовете за смет, найлонова торбичка е в състояние да спре отока на водата. За доста от случаите обаче, имат отношение гениални инженерни решения или амортизирана и неремонтирана публична инфраструктура, за която общината събира данъци.

Дали понякога не се искат умения в плувните спортове, за да се движим из града ?
Гласът на народа !
Шахтите на ул. „Въстаническа“ в кв. „Меден рудник“ са проектирани явно от пишман – инженери, защото противно на логиката, са поставени на най-високото място, така, че водата достига до тях, чак като прелее от улицата, сочи един от серията сигнали по темата в мобилното приложение Civi. Този жилищен район на Бургас явно се превръща в „Малката Венеция“, защото системно части от него остават под вода. Причина за това са даже превантивните действия на общината, която е поставила „легнали полицаи“, за да ограничават скоростта, които обаче са в ролята на „язовирна стена“ и задържат водата.

Бургазлии негодуват, че след всеки валеж много участъци от града им остават под вода.
Повредени шахти има и в Морската градина, алеята зад Центъра за психично здраве и участъкът, който води до парка с Пясъчните фигури. Ремонтът на тези алеи е от 2010г. Явно ВиК са си „оставили ръцете“, или небезизвестната „Trace“. Освен, че са пропаднали участъците около шахтите и осветлението в тази част на парка е оскъдно и е страшно да се замръква там, алармира в друг сигнал до Civi възмутена бургазлийка. Като сюжет от филма „Воден свят“ е за морския град и районът около гарата, отново – заради калпави отводнителни съоръжения. Туристите ще решават дали плуват или да си наемат лодка за придвижване.

Това не е сюжет от филма „Воден свят“, а улица в Бургас, на ход е Общината.
Жители и гости на града – гледайте си в краката !
Даже и в самият център на Бургас шахтите и преминаването около тях вещаят опасности. „Жители и гости на града – гледайте си в краката!“, такива предупредителни табели, които да личати нощем, би трябвало да поставят в града. Липсващи капаци са препятсвие, което може да задържи задълго в болница всеки, който се захласне по някоя красива гледка. Внимавайте на бул. „Сан Стефано“, алармира гражданин в мобилното приложение само преди броени дни и предоставя сигнал с ужасяващи кадри. Кратери зеят и по улиците „Кирил и Методий“ и бул. „Демокрация“.

Хроника на бургаските шахти
Civi систематизира всички сигнали и ги предостави на община Бургас !
Само от волята на местната администрация и от светкавичната реакция на чиновниците зависи дали съвсем скоро улиците на Бургас ще бъдат сухи и безопасни. Нашите оператори са систематизирали всички кадри и конкретни места с проблемни шахти и са предоставили цялата информация на община Бургас. На ход е местната власт и ако калпавата инфраструктура не бъде поправена скоро, отговорността от евентуални инциденти и неудобства е изцяло за кметството, а в съда често пострадалите печелят подобни дела, за което сме склонни и да съдействаме. За жалост, обаче няма обезщетение, което да покрие увреденото ни здраве или изхабените от подобни проблеми нерви.
Коментарите са затворени.